Genel Kültür
Bengü Kimdir, Bengü Tüm Şarkıların Indir Dinle

Bengü Kimdir, Bengü Tüm Şarkıların Indir Dinle

Bengü 2 Nisan 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Malatya’ lıdır. Soy ismi Erdem’dir. Ortaokul ve liseyi İzmir’de okumuştur. Lisans eğitimine Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlamıştır. Özellikle Müzikle ilk tanışması ilkokul zamanlarında İzmir Devlet Konservatuvarı Orkestrası ile başlamıştır. Ayrıca İzmir devlet konservatuarında 1 yıl Şan dersi almıştır. 1998 yılında Müfit Başaran’ın bir bestesiyle Show TV tarafından organize edilen pop show 98 adlı şarkı yarışmasını ikinci olarak kazanmıştır. Bu sırada yarışmada jüri olan Kenan Doğulu ile tanışmıştır ve akademi İstanbul’da Şan eğitimi almaya devam etmiştir. Kenan Doğulu’nun Bengü’ ye teklif etmiş olduğu albüm teklifi ile birlikte hem üniversite eğitimini sürdürdü hem de albüm çalışmaları için İstanbul’a yerleşmiştir. Bengü tüm şarkılar indir

Bengü kariyer hayatı

Bengü müzik hayatı boyunca çıkmış oldu birçok programda farklı isimlerle düetler gerçekleştirmiştir. Ümit Besen “Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi”, Bülent Ersoy ile “Kum Gibi” Coşkun Sabah “Anılar”, Ferdi Özbeğen ile “Dilek Taşı” Volkan Konak’la “Belalım”, Selami Şahin ile “Özledim” gibi düetler gerçekleştirmiştir. Bengü’nün kariyer hayatı boyunca çalışmaları sebebiyle birçok ödül kazanmıştır ve aday gösterilmiştir.

Kral Türkiye müzik ödüllerinde bir çok ödül kazanmışken, 2010 Balkan müzik ödüllerinde en iyi kadın sanatçı ve Balkanlar’ın en iyi şarkıcılarına aday gösterilmiştir. 2007 yılında Taktik adlı albümünü çıkarmıştır. Aynı zamanda Korkma Kalbim ve müyap tarafından dijital sertifika kazanmıştır. 2009 yılında yayınlandığı İki Melek albümü toplamda 125.000 satışa ulaşmıştır. Altın plak almayı başarmıştır. 2011’de Algida tarafından düzenlenen ve 500000 kişinin oy verdiği ankette en sevilen kadın sanatçı seçilmiştir. 2012 ve 2011 Google verilerine göre en çok aranan şarkıcı ve sanatçı unvanını kazanmıştır.

Bengü’ ye ait şarkılar

Arsızım, Ağız alışkanlığı, Ağla Kalbim, Akşam görüşürüz, Annem, Dudağıma al sürmüş, Aşk, Marka silahım, Aşk Mevsimi, Aşkım şarkı, Ayrılığın hazırlığı, Bağlasan durmam, Bay yanlış, Beyaz atlı prens, Biz mi ayrıldık, Buz kalpli, Cesaret, Ciddi ciddi, Dört dörtlük, Kalbim kapıda, Yalnızlık, Kocaman öpüyorum, Kolay gelsin’ dir.

Kaynak https://enyenimp3indir.net

Bir cevap yazın