Genel Kültür
Cami Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Cami Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Cami Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Camiler için halı tercih edilirken, camiler Müslümanlar için ibadetlerini yaptıkları kutsal yerlerdir. Bu göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Gün içinde çok sayıda insanın gelip gittiği yerlerdir. Camilerde pek çok kişi halıyla temas eder; Hijyen insan sağlığı için çok önemlidir. Öncelikle  cami halısı özelliklerine bakılmalıdır.

Cami Mimarisi ile Uyumlu Olmalı!

Camiler, gerek iç mekânları gerekse dış görünümlerinin güzelliği açısından daha fazla özen ve özen gösterilmesi gereken yerlerdir. Yani cami halıları seçerken caminin iç mimari yapısını ve rengini göz ardı ederek yapılan halı seçimi camiyi tercih edenlerin ilgisini çekmekten uzak bir görüntü oluşturuyor; Müslümanların camiye verdikleri kutsallık duygusunu yok eder ve olması gereken İslam inancına aykırıdır.

Karşılıklı sevgi ve saygı esasına dayalı bir din anlayışına sahip insanların, öncelikle dış görünüşlerine ve çevrelerindekilerin dış görünüşlerine, kullandıkları ve bulundukları ortama azami özen göstermeleri, hijyenik açıdan korumaları beklenir.

Cami mimarisiyle uyumlu, dayanıklı ve kaliteli halılar tercih edilmeli, bu da camiyi daha dekoratif ve estetik hale getirecektir. Her cami türü için yapılan halıların cami halısı alırken özel bir özen ve uzmanlık gerektirmesidir. Manisa cami halısı böyle özenli olarak üretilen halılardandır.

Halı hijyeni ve estetiğine aşina olan ve konuyla ilgilenen herkes, varsa cami derneğinde satın alma sorumluluğunu üstlenmelidir. Yani alışılmış ve özensiz seçim, cami halı fiyatları değişiminin ekonomik ve fiziksel koşullarının yanı sıra yeni halının hazırlanması için gereken süre nedeniyle olumsuz bir görüntü oluşturmakta ve halı genellikle bir kez satın alınmaktadır.

Camide Halı Nasıl Temizlenir?

Zemin, toz alma veya yıkama gibi etkenlerle sürekli dezenfekte edilmelidir. Geleneksel halılarda olduğu gibi bu halıların ortalama değiştirme süresi 7 yıldır. Bu süreyi geçen halılar eski konfor ve dayanıklılıklarını kaybederler. Bu nedenle kullanım ömrünün sonuna gelmiş halılar değiştirilmelidir.

Camiye gelenlerin, caminin hijyeninden uzak ve temizlik konusunda görgü kurallarına uymayan davranışlardan kaçınmaları gerekmektedir.

Bu kullanım ile cami halıları daha iyi ve daha uzun süre kullanılabilir. Mistik figürler de dahil olmak üzere çok çeşitli renk ve model seçenekleriyle göz dolduran Akrilik cami halısı ve yün cami halısı cami projesinin boyutuna göre tasarlanmakta ve cemaat yoğunluğuna uygun kalitede üretilmektedir.

Her zevke uygun desen ve renk seçeneklerimiz ile yıllardır beklentilerinizi en üst düzeyde karşılayan, alev almaz, kir tutmaz, küf tutmaz, dayanıklı ve uzun ömürlü sağlıklı ürünleri kolaylıkla seçebilirsiniz.

Özel isteğe bağlı tasarım çalışmalarımız siz değerli dostlar ile birlikte sayısız projede geliştirilmiştir. Bu konuda başarılı olan halı firmaları engelliler için bariyerlerin kaldırılması projesine katıldı ve görme engelliler için cami halısı yaptı. Cami halısında en çok tercih edilen modeller arasında göbekli cami halısı vardır.

Bunun yanı sıra saflı cami halısı en çok tercih edilen halı modellerinin başında gelir. Hemen hemen birçok camide bu modelde halıları görmek mümkündür. Ayrıca  seccadeli cami halısı da çokça tercih edilmektedir. Son zamanlarda metropol cami halısı seçenekleri de ayrıca sunulan modeller arasındadır.

 Cami Halısının Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle halı zemine uygun bir malzemeden seçilmelidir. Kaliteli işçilik ve uygun fiyatlı olanları ve dayanıklı, uzun ömürlü kalitede olan modeller seçilmelidir. Kolay temizlenebilir fonksiyonu olan özellikteki halılar tercih edilmelidir. Yün cami halısı hem kaliteli hem de uzun ömürlü halılardır.

Akrilik halılar ise kolay temizlenen, uzun yıllar dayanan, solmayan ve koku yapmayan bir üründen yapılır. Doğal halı da doğaldır ve boyamak için herhangi bir boya kullanılmaz. İnsanlar hep cami halılarının nerede satıldığını merak eder.

Cami Halısı Modelleri

Optik ve renklere ek olarak, topluluğun rahat hissetmesini sağlamak için özen gösterilmelidir. Seçim yaparken yapılacak ilk şey zemine uygun kalınlıkta bir halı seçmektir. Daha sonra yün halı veya akrilik halı olarak seçilebilir.

 

Formun Üstü

Formun Altı

Bir cevap yazın