Teknoloji
Instagramda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagramda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Her geçen gün daha da geliştirdiği yeni özellikleriyle kalitesini kanıtlayan Instagram’da silinen gönderileri geri getirme özelliği, kullanıcıları memnun ediyor. Instagram’da paylaşılan fotoğraf ya da videolar kaydedilirken, silinen fotoğrafların geri getirilmesini mümkün kılan özellik için bazı ayarların yapılması gerekiyor.

Arşiv özelliğinden farklı olarak silinen fotoğrafın geri getirilmesi özelliği, IOS ve Android işletim sistemli cihazlarda rahatlıkla gerçekleştiriliyor. Bunun yanında takipçi sayınızı artırmak ve daha fazla beğeni almak için, Bayigram.com üzerinden İnstagram takipçi satın al işlemiyle, en yeni özellikleri de kullanma olanağı bulunuyor.

Instagram Arşivlenen Fotoğraflar Siliniyor mu?

Fotoğraf, video ve hikâye paylaşımı yapılan Instagram’da, arşivleme yöntemiyle, fotoğraf ve videoları silme işlemi gerçekleştirmeden, geçici olarak profilde gözükmemesini sağlayabilirsiniz.

Arşivleme yöntemi sayesinde; herhangi bir fotoğrafınızı ya da videonuzu silmenize gerek kalmaz ve istediğiniz zaman bu gönderilerinizi yeniden paylaşma olanağı bulabilirsiniz.

Instagram’da Silinen Gönderi Geri Alınabilir mi?

Instagram’da hack saldırılarına karşı geliştirilen ve yakın zamanda silinmiş gönderilerin geri alınabileceği özellik, birçok Instagram kullanıcısını memnun ediyor.

  • Instagram’da silinen fotoğrafları geri getirmek için, 30 gün öncesi profilinizden kaldırılan fotoğrafları kapsar.
  • Arşivleme özelliğinden oldukça farklıdır ve fotoğrafları geri getirme özelliği sunar.
  • Akıllı telefonlarda bulunan ve silinenler özelliğiyle gönderiler 30 gün saklanır.

Yakın zamanda silinenler özelliği, her hesap için geçerli olmuyor. Özelliğin geçerli olduğu hesaplarda silinen gönderileri geri almak için; Instagram uygulaması açılır. Ayarlar bölümünden hesap kısmına ve son silinenler bölümüne gelinir.

Son silinenler bölümünden, kalıcı olarak silinmeyen postların görülür. Aynı özellik, paylaşımı yapılan hikâyeler için de geçerlidir. Silinen hikâyeler 24 saat arşivde kalırken, 30 gün boyunca saklı kalır.

Instagram Fotoğrafları Nerede Kayıt Altında Tutar?

Instagram fotoğrafları ve paylaşılan videoların kopyasının telefonda kalmasını isteyen Instagram kullanıcıları, kendi paylaştıkları görüntülerin kopyasını kaydedebilir. Bunun için ayarlar bölümünden hesaplar ve asıl fotoğraflar bölümüne gidilir.

Gelen ekranda fotoğrafların ilk halini kaydet butonunun aktifleştirilmiş olması gerekir. Böylece fotoğrafların aslı otomatik olarak kaydedilir. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken nokta, telif hakları dolayısıyla, fotoğraflar direkt olarak kaydedilmez ve web tarayıcı üzerinden görüntüler elde edilir.

Instagram üzerinde farklı kullanıcıları bulmak, daha fazla takipçi sayısı elde etmek, beğeni sayısını yükseltmek için, https://bayigram.com/ üzerinden satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın