Genel Kültür
Lezzetli Köfte Ve Piyaz Nerede Yenir

Lezzetli Köfte Ve Piyaz Nerede Yenir

Yemek kültürümüzde hatrı sayılır bir yeri olan köfte ve piyaz hafızalara kazınan nefis bir lezzet birleşimidir. İstanbul’da da yerleşik bir yemek kültürü haline gelmiş köfte ve piyaz bulunabilecek pek çok mekan bulunmaktadır. Fakat özellikle Sultanahmet Köftesi ve piyazın mükemmel birleşimi nefis lezzetlerden birisidir. Dünyanın sayılı metropollerinden olmanın yanında sayılı gastronomi merkezlerinden olan İstanbul’da bu nefis ikiliyi tatmadan ayrılmak elbette düşünülemez. İstanbulluların ve misafirlerin ortak tercihi olan Sultanahmet Köftesi ve piyaz deneyimine hazır mısınız?

Meşhur Sultanahmet Köftecisi’nde sunulan ve nefis lezzeti ile damakları şenlendiren Sultanahmet Köftesi’nin de vazgeçilmez ortağı piyazdır. Fasulyelerin çeşitli işleme süreçlerinden sonra maydonoz, mor soğan, tuz ve çeşitli baharatlarla karışımında elde edilen piyaz genellikle köfte ile birlikte sunum edilmektedir. Piyaz konusunda da uzun yılların deneyimine sahip lezzet ustaları unutulmayacak tatlara vesile olmaktadır. Köfte ve piyazın muhteşem birlikteliği servis edilen ve İstanbul’un nadide köftecilerinden olan Meşhur Sultanahmet Köftecisi İstanbul Fatih’de Sultanahmet Meydanındaki mekanında müşterilerine hizmet sunmaktadır. Restoranda köfte ve piyazın yanında mevsim salata, et ve tavuk şiş, çorba, irmik ve Kemalpaşa tatlıları da müşterilere sunuluyor.

Mükemmel piyaz ve köfte deneyimi için mutlaka Meşhur Sultanahmet Köftecisi‘ne uğramalısınız. Profesyonel ve güler yüzlü personeli, uzmanlığı uzun yıllara dayanan ustaları, aile mekanı olmanın huzuru ve hijyenik mutfak ve servis koşullarıyla Sultanahmet Köftecisi Sultanahmet Meydanında. Restorantın iletişim bilgilerine sultanahmet-koftecisi.com web adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın