Sağlık
Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz

Bir çok iktidar sorunu yaşayan hasta tarafından mutluluk çubuğu nedir, acaba bana uygun mudur, sorun yaratır mı, ameliyatı zor mu, mutluluk çubuğu takılamayacak hastalardan mıyım soruları sorulur.

 Bu yüzden mutluluk çubuğu ve onla ilgili sorulara cevap arayacağız.Yazının sonunda da mutluluk çubuğu kimlere takılmaz sorusunu inceleyeceğiz.

 Mutluluk Çubuğu Neden Takılır?

 Sertleşme sorunu olan hasta tarafından önce bir Bevliye Uzmanına başvuru gerekmektedir. Bevliye Uzmanı tarafından sorunu dinlenen hasta üzerinde bazı testler uygulanarak sorunun kaynağı bulunmaya çalışılır.

 Doktor tarafından yönlendirilerek hastanın hormonları incelenebilir. Şeker, kalp hastalığı gibi dolaşım sistemi hastalıkları incelenir. Gerekli görülürse hastanın Psikolojik sebeplerle sertleşme sorunu yaşayıp yaşamadığına bakılır.

 Eğer hastanın sertleşmeyi sağlayamadığı kesinleşirse ve diğer tüm ilaç ve tedavi yöntemlerine cevap veremiyorsa mutluluk çubuğu hastaya önerilir. Kesin sonuç alınan bir yöntemdir. O yüzden bir çok hastanın hayat kalitesini yükseltmiş ve çiftlerin mutluluğunu sağlamıştır.

 O yüzden bir çok hasta tarafından doktor önerisine olumlu şekilde cevap verilir.

 Ameliyatı Zor ve Riskli midir?

 Hayır. zor değildir. Oldukça kolay ve risksiz bir ameliyattır. Zor olan süreç testlerin yapıldığı süreçtir. Ameliyat kısa süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrası yeni nesil mutluluk çubukları sayesinde mikrop alma sorunu yaşanmamaktadır.

 İyi bir doktor ve uygun hijyen koşullarda hastanede yapılan ameliyat sonrasında takılan mutluluk çubuğu antibiyotik emdirilmiş bir protezdir. Bu sayede ameliyat sonrası mikrop kapma olasılığı neredeyse yoktur.

 Hasta için de, ameliyatı yapan uzman için de kolay ve risksiz bir ameliyattır. İyileşme kısa sürede gerçekleşir. Bir çok kişi tarafından çevreye bile söylenmeden gündelik yaşama dönülen bir işlemdir.

 İstendiğinde kolayca bir ameliyatla da çıkarılabilir, ama hastanın çıkarıldığında iktidar sorunu yaşayacağı konusunda bilgilendirilmesi gereklidir.

 Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz?

 Öncelikle mutluluk çubuğunun doktorun önerdiği, cinsel iktidarsızlığına ilaç ve tedavilerle derman bulamayan hastalara takıldığı konusunu yineleyelim.

 Mutluluk çubuğu bazı durumlarda takılmaz. Bunları aşağıda sıralayacağız.

 1. Zihinsel engelliler, akıl ve ruh sağlığı ciddi olarak bozuk olanlar bu işlem için uygun değildir.

 Hastaların ve varsa eşlerinin bu ameliyat öncesi psikolojik danışmanlık almaları önerilebilir. Bu sayede ameliyat sonrası yaşamlarına daha kolay uyum sağlarlar.

 2. Kalp, damar, böbrek, şeker, karaciğer hastalıkları kontrol altına alınamayacak kadar ağır olanlara mutluluk çubuğu takmak riskli olabilir. Kontrol altına alınan hastalıklara sahip hastalar ve sağlıklı bireyler tercih edilir.

 3.İdrar yolu o an aktif enfeksiyonlu hastaların tedavisinden sonra mutluluk çubuğu uygulanabilir. Aktif hastalık esnasında ameliyat gerçekleştirilmez.

Bir cevap yazın