Genel Kültür
Paravan

Paravan

Paravan

Paravan ürünler hastane yatakları arasında acil bölümlerinde ve odalar da kullanılan ürünlerdir. Hemen hemen her medikal firmalarında satışı yapılır. Odada birden fazla yatak varsa hastanın diğer hastayı görmemesi adına paravan kullanılır. Hastaneler de kullanılan paravanlar genellikle beyaz renktedir. Demir ayakları olduğu için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu nedenle de her hastane de ve acil bölümlerinde bu ürünlerden görmeniz mümkün. Eczaneler de ve dövme merkezlerinde de sıklıkla kullanılır. Oldukça uygun fiyatlara temin etmeniz de mümkün.

Paravan Özellikleri

Paravan genellikle birden fazla çeşitli olarak üretilir. Demir metal paravanlar, plastik üretimi yapılan paravanlardır. Sağlık alanında kullanılan her ürün dayanıklı ve sağlıklı malzemelerden üretilir. Sağlıklı olmasının amacı hastalar için kullanıldığı için herhangi bir mikrop veya tetanoz gibi durumlarla karşılaşılmaması gerekir. Bu nedenle de steril ortam yaratmak amacıyla da bu tarz malzemeler kullanılır.

Nerelerde Kullanılır?

Sağlık kuruluşları gibi aynı zaman da dövme yapılan salonlarda da kullanılır. Dövme yapıldığı sırada başkalarının görmemesi için paravanlar çok sık kullanılır. Renklerine göre ve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Açılıp kapanan paravanlar ve sabit olan paravanlar olarak daha birçok çeşidi mevcut. Açılıp kapanan paravanlar genellikle kapanık başka yere de konulur. Bu nedenle çok fazla yer kaplamazlar. Başka bir yerde kullanmak isterseniz de rahatlıkla taşımanız mümkün. Kullanacağınız yere göre istediğiniz paravanı seçebilirsiniz.

Tags :

Bir cevap yazın