Ekonomi
Riskli fon milyarderi Bitcoin’e gözünü dikti

Riskli fon milyarderi Bitcoin’e gözünü dikti

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Riskli fon şirketi Third Point’un milyarder CEO’su Daniel Loeb kripto para piyasasını incelemekte olduğunu açıkladı. Loeb söz konusu yatırımın “yeni ve tartışmalı fikirlere açık olmayı” gerektirdiğini belirtti.

Forbes verilerine göre 3 milyar dolarlık kişisel serveti bulunan milyarder yatırımcı 1 Mart tarihinde paylaştığı Twitter mesajında, “Son zamanlarda kripto piyasasını derinlemesine bir giriş yapıyorum. Bu entelektüel olarak yeni ve tartışmalı fikirlere açık olmanın gerçek bir sınavıdır” açıklamasında bulundu. Loeb açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kültürel olarak, bu çoklu evrenlerde birbirinden farklı iki dünya arasında yakın bir geçiş noktası aramaya benzer bir şekilde, kripto dünyasıyla eski arasında bir köprü oluşturarak karşılaştırıyorum. Bu entelektüel olarak yeni ve tartışmalı fikirlere açık olmanın gerçek bir sınavıdır.

Milyarder fon yöneticisinin yorumları, ABD bankası Citi Group analistlerinin Bitcoin’in tepe noktasına ulaşmakta olduğunu ve ya uluslararası ticaret için tercih edilen para birimi olarak benimseneceği ya da başka bir piyasa balonuyla karşı karşıya kalabileceğini söyleyen 1 Mart tarihli notundan sadece birkaç saat sonra geldi.

Kripto para birimlerini takip eden Coin Desk’in verilerine göre Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı geçen ayki 58.000 dolar seviyesinden 2 Mart tarihinde 48.526 dolara kadar geriledi.

Loeb, kripto varlıklara yatırım yapmamış insanların fırsatı kaçırma fikrinin üstesinden gelmeleri gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

Kaynak: bublogcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.