Genel Kültür
Silikon Cephe Tasarımı

Silikon Cephe Tasarımı

Farklı binalar için sağladığı avantajlar ile beraber silikon cephe günümüzde yaygın olarak değerlendirilmektedir. Özellikle cam tasarıma sahip binalar konusunda öne çıktığını ifade etmek mümkün. Kaliteli malzeme yapısı altında ele alınmış olan bu tasarımlar, Köşk Yapı güvencesi ile kurumsal bir yapı altında desteklenmektedir. Değişik binalar için ihtiyacı uygun olarak özel şekilde ele alınmakta ve tasarım haline getirilmektedir. Böylece dışarıdan bakıldığı vakit sadece camların sadeliği ve aynı zamanda yoğunluğu etkin şekilde ön plana çıkar.

 Silikon Cephe Nedir?

 Camlar arasındaki fugo boşluklarına dolgu yapılarak oluşturulan tasarım silikon cephe olarak bilinmektedir. Dış cephede görünen alüminyum profil çerçevenin bulunmadığı yapılar için, etkin bir tasarım olanağı sağlamaktadır. Özel silikon yapı ile ele alınması suretiyle camlar arasında estetik bir görünüm imkanı sağlar. Aynı zamanda dayanıklı yapısı ile beraber, her binanın daha uzun ömürlü olmasına imkan tanımaktadır. Günümüzde birçok değişik bina için dış cephe konusunda kullanılan en önemli kaplamaları arasında geldiğini ifade etmek mümkün.

 Silikon Cephe Nereye Yapılır?

 Silikon cepheler özellikle camlar arasındaki boşluklar için kullanılmaktadır. Aynı zamanda fugo boşlukları olarak da bilinen bu boşluk kısımları, yapıların çok daha güzel bir görüntü elde etmesine imkan verir. Özellikle dışarıdan bakıldığı vakit genel anlamda camların yoğunluğu ve şık görüntüsü ön plana çıkmaktadır. Yani daha çok camların öne çıkması istendiği vakit, bu tasarım ele alınmakta ve uygulanmaktadır.

 Özel tasarım altında kaliteli malzeme yapısı ile hazırlanmış olan silikon cephe modelleri geniş bir yelpaze sunuyor. Bu doğrultuda binanın yapısı ile beraber kişisel isteklere bağlı olarak seçim olanağı sağlanmış durumda.

 Kurumsal Hizmet Anlayışıyla Silikon Cephe

 Cam tasarıma sahip olan binalar için silikon yapı altındaki cebe kaplamalar önemli bir yer taşımaktadır. Tabii bunu birçok farklı sebebi bulunuyor. Özellikle dış etkilerden karşı korunma, estetik bir şıklık yakalama ve camları ön plana çıkarma gibi amaçlar öne çıkmaktadır. Bütün bunları kurumsal bir yapı altında ele almış olan Köşk Yapı, silikon çekme konusunda en iyi hizmeti sağlamaktan memnuniyet duyar. Hemen site üzerinden bağlantı kurarak bu konuda profesyonel bir destek elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın