Moda ve Yaşam
Yeni Sezon Abiye Modelleri 2022

Yeni Sezon Abiye Modelleri 2022

Yeni Sezon Abiye Modelleri 2022

Geleneklerimize göre düğün ve nişan töreni öncesinde aileler arasında da çiftlerin ilişkilerini resmileştirmek için evde aile büyükleri ve yakın dostlar arasında söz kesme töreni düzenlenir. Bu önemli ve özel etkinlikte gelin adayı güzel ve özel olmak ister. Söz elbiseleri pek tabi bu özel etkinliğin en önemli ayrıntılarından biridir. Evde söz kıyafetleri tercih edilirken gelin adayının kendini abiye elbise içinde rahat hissetmesi öncelikli dikkat edilmesi gereken etkenlerden biri olmalıdır. Birçok tasarımcının farklı söz elbisesi arasında göz alıcı renk ve desenlerde söz elbisesi, askılı, dantelli, dar kesim haricinde farklı kumaş alternatifleri de bulunmaktadır. Söz elbiseleri astarlı olarak hazırlanarak rahatsızlık vermemesine dikkat edilir. Söz nişan töreni öncesi düzenlenen bu ilk etkinlikte kullanılan isteme elbiseleri ise söz nişan elbiselerine bakılarak daha sade modeller hazırlandığı görülmektedir.

Nişan töreni evlilik yolunda atılan ikinci adım olarak tanımlanabilir. Her genç kız rüya gibi geçen bir nişan gününü en güzel şekilde hatırlamak ister. Nişan törenlerinize krep kruvaze elbiselerden yırtmaçlı abiye modelleri kadar törene damga vurmanızı sağlayacak birçok farklı elbise modeli bulabilirsiniz. En doğru modeli bulmak ve tercih etmek için seçimi vücut tipinize ve tarzınıza uygun modeller arasından yapmak en doğrusu olacaktır. Vücut tipiniz kadar önemli bir başka konu ise nişan töreninizde bırakmak istediğiniz izlenimdir. Romantik bir görünüm için prenses yakalı uzun elbiseleri zarif silüetleriyle değerlendirebilirsiniz. Şifon kumaştan üretilen piliseli abiyeler ile masallardan çıkıp gelmiş bir peri kızı gibi görünmenizi sağlayabilirsiniz.

Nikah elbisesi seçiminde törenin yapılacağı yer ve mevsimi göz önünde bulundurmanız en doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır. Bir kış mevsimi nikahına katılıyorsanız tercihinizi uzun nikah elbiselerden yapabilirsiniz. Özellikle zümrüt yeşili, yakut ve koyu lacivert renklerde düşük kollu uzun nikah elbiseleri ya da prenses yaka uzun nikah elbiseleri bu dönem için iyi bir tercih olabilir. Nikah ile birlikte düğün töreninin birlikte gerçekleşeceği bir organizasyona davetliyseniz payetli tek omuz elbiseler ya da şifon degrade piliseli elbiseler hafif bir makyajla etkinlik boyunca şık kalmanızı sağlar. Yine yaz aylarında gerçekleşen bir nikah törenine katılıyorsanız sizi zarif gösterecek bir çok abiye elbiseyi inceleyebilir ve tercih edebilirsiniz. Askılı uzun elbiseler ya da krep kruvaze kısa elbiseler bu dönem için oldukça uygun bir tercih olabilir. Saten kuşaklı elbisenizi ya da ip askılı dantelli elbisenizi uzun topuklularla tamamlayarak nikah töreninde zarafeti yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın